Elektromobilita

Jaké elektromobily aktuálně Tesla nabízí?

tesla elektromobil
Foto: pixabay.com, Tag: Tesla

Tesla je společnost s pověstí technologického lídra a inovátora. Které modely nabízí v současnosti?

Aktuální produkce vozů Tesla

Tesla má momentálně v nabídce hned několik modelů. Jedná se konkrétně o tyto verze:

  • Model S
  • Model 3
  • Model X
  • Model Y

Označení jednotlivých modelů není zvoleno náhodně, písmena mají dávat dohromady slovo SEXY.

Model S

Tesla Model S je pětidvéřový liftback. Oficiálně byl prodej tohoto modelu zahájen v roce 2012. Sedan vyšší střední třídy se tak svého času stal průkopníkem elektromobility.

Tesla Model S
Tesla Model S

Na trh se nyní vůz dodává v několika variantách motorů a akumulátorů. K nejdůležitějším vlastnostem patří rychlost, dojezd a také výkon. Automobil stejně tak je prostorný a zároveň dynamický. Pro své vlastnosti získal i řadu ocenění.

Model 3

Vozidlo střední třídy se poprvé představilo v roce 2016, vyrábět se začalo o rok později. Tento vůz je vůbec nejlevnějším dostupným automobilem v nabídce amerického výrobce a v souladu s tím je tak určen pro širší trh. Model 3 byl podle Tesly navržen tak, aby poskytoval dokonalý výkon. Vyznačuje se svižným zrychlením, dlouhým dojezdem a rychlým nabíjením. Z celé řady je současně nejmenší, dostal rozměry kompaktního sedanu.

Model X

Vývoj této novinky byl oznámen v roce 2012, nicméně první zájemci si na svoje vozidlo museli počkat až do roku 2015. Zařazen je tento automobil do kategorie SUV. Model X se pyšní prostorným interiérem s až 7 místy k sezení. Vybaven je i vůbec největším panoramatickým čelním sklem na světě. Používá přibližně 30 % shodných dílů s Modelem S, a to i přesto, že původně bylo v plánu až 60 %.

Model Y

Bezpečnost je nejdůležitější součástí každé Tesly. Naše vozidla navrhujeme tak, aby překračovala bezpečnostní standardy. Model Y dosáhl pětihvězdičkového hodnocení bezpečnosti NHTSA v každé kategorii a podkategorii.

Tesla Model Y
Tesla Model Y

Model Y získal ocenění IIHS Top Safety Pick+ s nejlepším hodnocením ve všech kategoriích odolnosti proti nárazu a prevence čelního nárazu.

Avizované modely značky Tesla:

  • Cybertruck
  • Tesla Roadster

Cybertruck

Koncept tohoto automobilu oznámila automobilka už v roce 2019. Výroba měla původně odstartovat v roce 2021, nicméně reálně začne až v roce 2023. To neumenšilo dosavadní zájem, nepotvrzené počty rezervací atakují údajně stovky tisíc. Samotná Tesla avizuje, že novinka v sobě spojuje praktičnost pick-upu a výkon sportovního vozu.

Historie propojená se současností v podobě modelu Tesla Roadster:

Tesla Roadster první generace

Původní automobil Tesla Roadster se začal vyrábět už v roce 2008. Sportovní vozidlo bylo založeno na podvozku modelu Lotus Elise. Nabídlo na jedno nabití dojezd 393 km, Vůz si prošel během své produkce několika aktualizacemi. Výroba původní generace byla ukončena v roce 2012.

Tesla Roadster druhé generace

O deset let později pak na tuto prvotinu měla navázat druhá generace modelu Roadster. Jednat se má o čtyřmístný sportovní elektromobil. Nakonec přímo ředitel Elon Musk oficiálně oznámil, že se ale celý projekt odkládá na rok 2023. První specifikace už však známy jsou a vypadají více než slibně: Deklarovaný dojezd má činit 1000 km, zrychlení z nuly na sto má být vozidlo schopno dokonce za 1,1 vteřiny.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Elektromobilita