Internet

Jaké jsou možnosti pro přihlášení do Gmailu?

gmail
Foto: pixabay.com, Tag: Gmail

Vytvoření účtu Google vám automaticky přidělí i e-mailovou adresu. Jaké jsou další možnosti pro přihlášení do Gmailu? Jak se rychle registrovat?

Jak se přihlásit pomocí jiné adresy

Zvolit si kromě původní gmailové adresy pro přihlašování můžete i alternativní adresu, kterou máte zřízenou jinde, například i na vlastní doméně.

Můžete ji, jak uvádí samotná společnost Google, využít nejen pro přihlašování, ale také pro resetování hesla, příjem oznámení a další úkony. Google pak vyžaduje propojení této adresy s vaším Google účtem. Jak na to?

Co musí splňovat alternativní e-mailová adresa:

 • Nemůže to být jiná adresa z dílny Google, musí se jednat o jiného poskytovatele.
 • Nemůžete použít adresu, kterou máte již propojenou s jiným účtem Google.
 • Využít adresu pro přihlašování sice můžete, nicméně nemůžete používat její heslo. Prakticky se tak nezbavíte nutnosti si dvě hesla pamatovat.
Jaké jsou možnosti pro přihlášení do Gmailu?
Jaké jsou možnosti pro přihlášení do Gmailu?

Jak přidat alternativní adresu do účtu stávajícího:

 1. Otevřete svůj Google účet, případně se do něj přihlaste heslem, které jste si zadali v úvodu při jeho založení.
 2. Vyhledejte sekci „Osobní údaje“.
 3. Podívejte se na kolonku „Kontaktní údaje“ a klikněte v ní na volbu „E-mail“.
 4. Přesuňte se do sekce Alternativní e-maily. V ní vyberte volbu „Přidat alternativní e-mail“ nebo „Přidat další e-mail“. Google po vás může vyžadovat opětovné přihlášení.
 5. Zadejte požadovanou e-mailovou adresu.
 6. Potvrďte svou volbu kliknutím na tlačítko „Přidat“.
 7. Ověřte přidanou e-mailovou adresu prostřednictvím ověřovacího odkazu. Ten vám přijde do zadaného e-mailu. Klikněte na něj.
 8. Nyní je přihlášení pomocí alternativní adresy již možné.

E-mailovou adresu je možné také kdykoli odstranit. Postup je obdobný, svou adresu najdete v záložce „Alternativní e-maily“. Zde kliknete vedle požadované adresy na tlačítko „Odstranit“.

Jak si vytvořit nový Google účet s alternativní adresou

Při zakládání nového Google účtu si jej můžete vytvořit standardní účet a nechat si jej tak vygenerovat i s adresou, která má koncovku @gmail.com.

Případně můžete zvolit jinou cestu a použít svou aktuální e-mailovou adresu. Tedy si založíte účet rovnou tak, aby vám žádný Gmail nevznikl a vy se ke službám Google budete přihlašovat prostřednictvím původního e-mailu.

To se může hodit například profesionálům, kteří pracují v digitálním marketingu a potřebují využívat správu hesel či další záležitosti pod svou firemní adresou. V případě ukončení spolupráce lze firemní e-mail navíc snadno zrušit.

Celý postup je jednoduchý:

 1. Přistupte na přihlašovací stránku na adrese https://accounts.google.com/signin.
 2. Klikněte na odkaz „Vytvořit účet“.
 3. Vyplňte jméno.
 4. Vyberte kliknutím volbu „Použít mou aktuální e-mailovou adresu“.
 5. Vepište požadovanou e-mailovou adresu.
 6. Přesuňte se do dalšího kroku kliknutím na volbu „Další“.
 7. Na původní e-mail vám bude zaslán ověřovací odkaz, s jehož pomocí novou adresu ověříte.
 8. Dokončete celý proces kliknutím na volbu „Ověřit“.

Bezplatný Gmail na vlastní doméně definitivně končí

Možnost bezplatného e-mailu se službou Gmail od Google definitivně končí. Co to pro uživatele znamená?

Bezplatnému e-mailu na vlastní doméně zlomily vaz nároky uživatelů

Google už před 10 lety ukončil lidem možnost zdarma využívat službu Google Apps (pozdější G Suite), která umožňovala využívat Google účet a jeho služby včetně právě e-mailu na vlastní doméně.

Důvodem byly hlavně vysoké nároky klientů z korporátní sféry, kteří si původně registrovali variantu zdarma, nicméně je jim v čase přestala vyhovovat a začali potřebovat například nonstop technickou podporu i více prostoru pro své e-maily.

Zájemci tedy mohli už v roce 2012 použít jako náhradu jednak klasický účet Google, který je pochopitelně zcela zdarma, případně si využívání původních Google Apps jednoduše zaplatit. Nemohli si tedy nově již zdarma službu pořídit. A právě to se nyní změnilo.

Google aktuálně tuto volbu uzavírá i pro uživatele, kteří ji měli jako bezplatnou zařízenou už z dřívějška a dosud ji mohli provozovat. Využití bezplatného Gmailu na vlastní doméně tím definitivně končí.

Oficiálně má k ukončení dojít 1. května 2022 a Google už o tomto kroku začal uživatele informovat e-mailem. Google tak volí stejný přístup jako v minulosti další gigant Microsoft.

Alternativy pro bezplatný e-mail na vlastní doméně

Doporučenou alternativou je služba Google Workspace, rovněž placená. Tu si mohou vyzkoušet zájemci v bezplatném režimu až po dobu 2 měsíců. Tato varieta Gmailu na vlastní doméně je primárně zacílena na firemní sektor, nikoli na běžné uživatele. Zdarma jsou pak služby poskytovány výhradně neziskovým organizacím a vzdělávacím institucím.

Pro nekomerční subjekty je tak služba poměrně drahá. Pro tento účel je tak potřeba v případě, že nechcete tolik investovat, hledat jiná řešení, která se však u konkurenčních poskytovatelů najít dají. Jednou z doporučovaných náhrad je například ImprovMX.

Dalším zástupcem „z českých luhů a hájů“ je Email Profi od Seznamu. Výhodou této služby je nepřetržitá podpora v češtině i využití praktického kalendáře. Schránka s neomezenou kapacitou je dostupná zdarma. E-mail je určen firmám, ale i jednotlivcům.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet