> Novinky ze světa IT

Lenovo a dlouho očekávaný LePad

Lenovo a dlouho očekávaný LePad je tu, už na výstavách CES 2010 a CES 2011 jste si mohli prohlédnout tento androidí tablet.

Společnost Lenovo, která patří na první příčky mezi výrobci počítačů uvede svůj produkt jako první v Číně, pak bude následovat zbytek světa. Globální prodej by měl začít v červnu, možná kolem mezinárodního veletrhu Computex 2011.

Cena Lenova je výrobcem stanovena na 449 dolarů, s laptop dockem se vyšplhá až k tisícovce. LePad přijde s předinstalovaným LeOS, jedná se o upravený LeAndroid 2.2 /Froyo/, který by měl být připravený pro nástup operačního systému Android 3.0.

Zajímavý tablet je vybaven 10,1 palcovým /1280 x 800/ displejem, výpočetní výkon je řešen procesorem na taktu 1,3 GHz pod označením Qualcomm Snapdragon, nabídne až 1 GB RAM, poskytne 32 GB úložného prostoru, WiFi, Bluetooth, 3G a 2 megapixelovou webkameru.

Každý den se protrhne pytel, z kterého vypadne další placka, Lenovo LePad je řešení, které by jste si rozhodně neměli nechat ujít.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > > Novinky ze světa IT