Mobilní telefonyZe světa IT

Chtěl by ho i Jimi Hendrix, budete ho chtít vy?

london title

Jak sami říkají, revoluce již začala. Začala v roce 1962, kdy světlo světa spatřil první zesilovač s dnes už známým nápisem Marshall. Takzvaný “Marshall tone“ (Marshallův tón) je údajně nejspecifičtější tón v rockové historii a kvůli němu tuto značku volí hudebníci po celém světě. Ať už jde o zesilovače, reproduktory, nebo sluchátka, zákazník ví, že dostane za svoje peníze (často nemalé peníze) kvalitu a tak je ochoten si připlatit. Silný a kvalitní zvuk, vyvážené basy a perfektní design, to jsou pojítka pro všechny výrobky společnosti, kterou bubeník Jim Marshall před  více než padesáti lety založil.

Jména hudebníků, co vkládají svoje tóny do jeho jeho aparatur jenom potvrzují, že se jedná o opravdovou špičku. Namátkou můžeme zmínit třeba Erica Claptona, Peta Townshenda, nebo Slashe. Všichni tito lidé, ať už světově známí, nebo neznámí se nyní mohou společně postavit do řady a přidat mezi svoje kousky od Marshallu i chytrý telefon. Ten se jmenuje London a může způsobit revoluci ve světě mobilní hudby.

london cover

50let zkušeností se promítá do revoluce v mobilní hudbě, do Marshall London

Po desítkách let si lidé v Marshallu řekli, že chtějí vytvořit, kromě hudební aparatury a sluchátek, také zařízení, které bude pravou rukou všech milovníků hudby. Nejde o pouhý hudební přehrávač, kterých jsou na trhu stovky, až tisíce. Vzali nejpopulárnější mobilní platformu a vše, co vědí o hudbě a vytvořili Marshall London. Kdo se o smartphony a hudbu nezajímá by řekl, že je to prostě jen další telefon, ale je to mnohem víc. Pod nádherným černo-zlatým tělem se skrývá kouzlo samotného Jima Marshalla.

Ale dost řečiček okolo, podíváme se, o co opravdu jde. Jedná se o smartphone s IPS displejem, o velikosti 4,7 palce a HD rozlišením. Ten je krytý odolným sklem Gorilla Glass 3. Pod ním je čtyřjádrový Snapdragon 410, taktovaný na 1,2 GHz. Ten spolu s 2 GB operační pamětí, umožňuje běh Androidu 5 Lollipop. Vnitřní paměť, o velikosti 16 GB, se dá rozšířit paměťovou kartou microSD. Na zádech se nachází fotoaparát s rozlišením 8 Mpx a bleskem, přední kamera má rozlišení 2 Mpx. Baterie je uživatelsky vyměnitelná a má kapacitu 2500 mAh. Tím jsme se dostali přes nutné, “nudné“ detaily, které řadí telefon spíš do střední třídy. Co z něj dělá zařízení, které cenovkou atakuje třídu nejvyšší?

Začneme zlehka. Na předku zařízení se nachází dva masivní reproduktory a podle slibů společnosti by z telefonu měli dělat to nejhlasitější zařízení na světě. Tohle už udělalo třeba HTC se svým modelem One a tam to fungovalo výborně. Na horní hraně se najde skoro “svatá trojice“. Dva sluchátkové konektory, přičemž regulovat hlasitost je možné pro každý zvlášť. Mezi nimi je tzv. “M-Button“. Ten je jakýmsi srdcem celého zařízení, protože umožňuje přístup k hudbě z každé části systému. Po jeho stisknutí se nad veškerým zobrazovaným obsahem, nebo spuštěnými aplikacemi ukáže ovládací panel hudby. Tím to rozhodně nekončí.

Klasická tlačítka pro ovládání hlasitosti u Marshallů v dílně zavrhli. Proč taky ne, když jejich řešení je o tolik víc cool. Na pravém boku je zlaté kolečko, kterým se hlasitost nastavuje s chirurgickou přesností. Reprodukovaná hudba se dá doladit pomocí integrovaného ekvalizéru, který má přednastavené profily, ale nebrání se ani osobnímu nastavení jednotlivých hodnot, které se dá následně uložit. Stejně jako pravá sportovní auta mají k zatáčení přední kola a k pohonu ta zadní, tak i Marshall London má k běhu zařízení již zmíněný Snapdragon, ale ke zpracování hudby má zcela samostatný procesor. Jedná se o Wolfson WM8281 Audio Hub. Díky tomu bude přehrávat nekomprimovanou hudbu, třeba ve formátu FLAC.

K čemu by tohle všechno bylo, kdyby se pak zvuk linul z obyčejných sluchátek. To se ale nestane u Londonu, součástí balení jsou sluchátka Marshall Mode. Kromě dvojice sluchátkových konektorů je na těle i dvojice mikrofonů, které dobře poslouží k nahrávání hudby. Marshall totiž do zařízení předinstaluje DJ aplikaci a hlavně dobře známou aplikaci LoopStack. Ta zvládá nahrávat zvuk až ve čtyřech nezávislých stopách a s kvalitou až 44 KHz.

Kdo by zařízení chtěl si může už teď “stoupnout do fronty“  a Marshall ho upozorní, až půjde London do prodeje. Předpokládá cena bude necelých 15 tisíc korun. Informace o záruce najdete pod těmito slovy v .pdf.

Jste milovníci hudby a Marshall London vás chytil za srdce? Používáte jejich sluchátka a myslíte si, že jsou lepší? Napište nám, co si o tomto kousku myslíte a sdílejte článek na sociální sítě.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony