Mobilní telefonyZe světa IT

MWC 2013: Na co se můžeme těšit?

I v letošním roce, tedy v roce 2013 přivítá Barcelona /přesněji Fira Gran Via/ jeden z největších mobilních kongresů, a samozřejmě i Freebit bude u toho. Startuje totiž již 25. února 2013 a potrvá celé čtyři dny. Musíme však zdůraznit, že je kongres přesunutý oproti minulému roku, pokud jste tam ale minulý rok trefili, máte vyhráno.

MWC 2013 Banner
Oficiální banner kongresu MWC 2013 pořádaný v Barceloně

Nový areál je pouze 4 km od předešlého konání. A a co vůbec MWC 2013 přinese do podvědomí návštěvníků? Nejdříve se ale poohlédneme za rokem minulým. MWC je největší mobilní veletrh na světě, hostí nejméně 1500 vystavovatelů a minulý rok přilákal 67 000 návštěvníků. I pro tento rok si své produkty přiveze například společnost Samsung, HTC, Alcatel, Huawei, ZTE, LG, Sony, RIM, Asus a nebo Nokia.

V podobě společnosti Samsung se můžeme těšit na modely z řady Galaxy, přesněji třeba na model Galaxy Grand DUOS a nebo Full HD smartphone Samsung Galaxy S IV? Huawei by měl na veletrh do svých stojanů upevnit obří smartphony s jmény Ascend Mate či Ascend D2. Stejně tak jako na CESu 2013 představí i zde společnost Sony dvě vlajkové lodě, které svou odolností a designem ohromily nejeden fotoaparát. U stánku společnosti se tak můžeme směle těšit na Xperii Z a Xperii ZL.

Asi největším mobilním lákadlem ze stáje HTC bude černočerný smartphone HTC M7, jež měl být představený na veletrhu CES 2013, nicméně jsme se ho ale právě v Las Vegas nedočkali, a to může být faktem proto, abychom se představení dočkali na mobilním kongresu v Barceloně. Pokud si chcete o přicházejících smartphonech něco přečíst, stačí rozkliknout a nasát tak předběžné informace, s čím by se mohly společnosti na MWC v Barceloně vytáhnout.

Co se mobilních systému týče, asi největším překvapením se stal OS Tizen a nebo mobilní Ubuntu, o kterém jsme si psali v tomto článku. Nebo nastane překvapení v podobě nového operačního systému pod štítkem Androidu, který kontroluje světový trh? Nastolí verze Key Lime Pie, tedy limetkový koláč drtivou odvetu těmto systémům, které by se měly usídlit na značkách Huawei, Samsung či LG? Je se určitě na co těšit!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony