Mobilní telefony

Nejde mi zapnout telefon s Androidem. Co mám dělat?

android
Foto: pixabay.com, Tag: Android

Telefon se nedá zapnout. Zásadní problém, který může postihnout majitele všech telefonů s Androidem. Co je jeho příčinou a jak si poradit v jejím odstranění?

Proč nelze telefon s Androidem zapnout

Důvodů, proč vám váš telefon se systémem Android nejde zapnout, existuje celá řada. Tohle jsou ty nejběžnější příčiny:

Zcela vybitá baterie

Nejčastější příčina nevyžaduje žádnou paniku ani okamžitou návštěvu servisu. Tkví docela prostě v úplném vybití mobilu.

Stačí ho potom dát na nabíječku a přibližně 20 až 30 minut vyčkat. Jakmile se baterie dobije, bez problémů svůj smartphone zase „oživíte“. A pozor, je zcela normální, že se vám při úplném vybití nezobrazí žádný indikátor nabíjení.

Vadná nabíječka nebo zásuvka

Častou příčinou bývá i vadná nabíječka. Poškozený může být pouze kabel, ale i nabíječka samotná. Poškození přitom nemusí být ani u kabelu na první pohled viditelné. Nejsnáze to otestujete tak, že nabíječku připojíte k jinému telefonu, který je momentálně zapnutý a funguje.

Nejde mi zapnout telefon s Androidem. Co mám dělat? (Foto: pixabay.com)
Nejde mi zapnout telefon s Androidem. Co mám dělat? (Foto: pixabay.com)

Z důvodu prevence problémů se vždy, pozor, doporučuje používat k mobilnímu telefonu jen originální nabíječku. Nekvalitní příslušenství vám může zničit nabíjecí čip i další obvody na základní desce. Vyhodnotili jste situaci tak, že že vše funguje, jak má, ale telefon se nenabíjí? Problém může být i v zásuvce u vás doma. Opět vyzkoušejte nejprve telefon dobít ze zásuvky jiné.

Zanesený port zařízení

Nenabíjí-li se váš mobilní telefon, přestože máte k dispozici originální nabíječku a zároveň se zdá, že příslušenství i zásuvka jsou v pořádku, problém může vyvstat ještě jinde. V nabíjecím portu vašeho mobilního telefonu může být zapadaný prach nebo jiné nečistoty. Ty je potřeba odstranit.

Čištění lze nanejvýše doporučit a zvládnete ho i v domácích podmínkách. Když vám totiž nabíječka do konektoru vlivem prachu nesedí, jak by měla, můžete konektor i vylomit. Čištění je proto rozhodně méně rizikovou aktivitou. Stačí vám k tomu obyčejná jehla, kterou se pokuste nečistoty vyškrábnout. Pozor, telefon musí být zásadně vypnutý!

Zaseknutí zařízení

Telefon, který se „tváří“ jako vypnutý, ve skutečnosti být vypnutý nemusí, pouze „zamrznul“. Pak ho jednoduše vypněte tlačítkem power.

Pokud se stále nic neděje, zkuste, zda pomůže tzv. tvrdý restart. Ten se provádí stisknutím tlačítka power společně s tlačítkem pro snížení/zvýšení hlasitosti. Držte přibližně 10 sekund, než se zařízení restartuje, čímž se uvolní jeho paměť.

Pakliže to váš telefon ještě umožňuje, může vám pomoci i vyjmutí a opětovné vložení baterie. Poté zkuste přístroj znovu zapnout. Tento krok může vyřešit drobné softwarové problémy.

Nefungující displej zařízení nebo jiná hardwarová vada

Jestliže výše uvedené rady nezabraly, s vysokou pravděpodobností je závada hardwarového charakteru. Poškozen může být displej zařízení či přímo jeho základová deska. To jsou potíže, se kterými si ovšem již sami pravděpodobně neporadíte.

Diagnostiku by pak měl provést servis. Ten vám pomůže rozhodnout i o případné rentabilitě opravy. Vzhledem k zůstatkové ceně se nicméně hlavně levné telefony obvykle opravovat nevyplatí.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony