Skupina Samsung představuje skoro pětinu jihokorejské ekonomiky. Vůdčím celkem celé skupiny je Samsung Electronics, který bezesporu patří mezi celosvětově největší a nejvýznamnější výrobce v oboru informačních technologií. Zaměřuje se především na tablety, mobilní telefony, LED i LCD obrazovky a televizní přístroje.
Koncem roku 2011 Samsung uvedl na trh nový přístroj řady Galaxy Note – zařízení s obrazovkou o úhlopříčce 5,3 palce a rozlišením 800 x 1280 pixelů. Galaxy Note byl nejen představován, ale i vnímán jako první skutečně použitelných phablet (tj. zařízení dost velké na to, aby sloužilo jako tablet nebo kapesní počítač, a přitom navržené tak, aby padlo do ruky a dalo se používat jako chytrý telefon). Během dvou měsíců se prodalo milión kusů. V roce 2012 již Samsung po celém světě prodal přes 25 milionů těchto zařízení (včetně typu Galaxy Note II), a s podobnými produkty přišla řada dalších výrobců (abecedně jmenujme např. Acer, HTC, Huawei, Lenovo, LG, Micromax a Sony).
Dnes jsou smartphony s úhlopříčkou dipleje okolo 5 palců běžné. Dá se ale říci, že Samsung nadále udává na tomto poli směr vývoje. V srpna 2016 byl oznámen nejnovější typ Samsung Galaxy Note 7. Novinkami byly vedle propracovanějšího designu zejména jeho vodotěsnost (přesněji stupeň IP68 ochrany proti vniknutí vody a prachu), schopnost rozpoznávání uživatele podle duhovky oka, USB rozhraní typu C a možnost použití paměťové karty o kapacitě až 256 GB. Pozoruhodné je rozlišení dipsleje 2560 x 1440 pixelů. Samsung Galaxy Note 7 byl uváděn jako telefon pro velké věci. Tomu odpovídala i cena tohoto modelu okolo 24 000,- Kč (včetně DPH).
Krátce po zahájení prodeje nového modelu, ještě v srpnu se začaly objevovovat zprávy o doutnajících, hořících nebo dokonce explodujících bateriích. Firma obratem (2. září 2016) krátce pozastavila prodej toho modelu. Záhy ve svém prohlášení uvedla, že problém hrozí jen určitým konkrétním sériovým číslům, a spustila program výměny již prodaných zařízení za bezvadné. V prohlášení neopomněla také sdělit, že stejného výrobce baterií využívá mj. také konkurenční firma Apple ve svých iPhonech. Akcie Samsung Electronics se sice propadly skokově přibližně o 4 %, ale záhy začaly opět růst.
Zdálo se, že problém je vyřešen. Bohužel pouze krátce. Ve středu 5. října neodstartovalo v USA letadlo z letiště v Lousville ve státě Kentucky, protože jednomu z pasažérů začal již vyměněný telefon Galaxy Note 7 doutnat a objevil se kouř. Další podobné případy na sebe nenechaly dlouho čekat. V neděli na tyto problémy reagovali velcí mobilní operátoři v USA pozastavením prodeje nešťastného modelu Galaxy Note 7. V pondělí 10. října vyzval Samsung všechny světové prodejce k ukončení prodeje, a v úterý oznámil konec výroby tohoto modelu. Všechny zákazníky, kteří si jej pořídili, požádal, aby telefon vypnuli a donesli k prodejci na výměnu.
Zatím lze jen spekulovat a pouze odhadovat, jaký bude další vývoj. Akcie Samsung Electronics se propadají mnohem více, než před měsícem. Urychlí problém s hořícími bateriemi u Galaxy Note 7 vývoj a uvedení dalšího modelu, nebo jej naopak pozdrží? Jak již bylo řečeno, stejný typ baterií používají i jiní výrobci. Nezasáhne problém i je? Není to zcela vyloučeno, ale je také možné, že měli více rozumu nebo štěstí při návrhu pouzdra telefonu a algoritmů řídících a kontrolujících nabíjecí proces a stav baterie.