HardwareZe světa IT

Chlazení a MacBook Pro. Možnost vyčištění notebooku

apple logo

Počítač je nedílnou součástí života každého z nás, jeho plus je v možnosti využití. Každý moderní člověk doma určitě má tento vyspělý výtvor, ale na každém z nás záleží, jak se o něj budeme starat. Pokud máte laptop, je jasné, že pro smrtelníka neexistuje možnost, jak jej vyčistit. Vše je pod pokličkou tvrdých plastů. Zde nezbývá nic jiného, než se s PC vydat do odborného servisu, kde vám rozhodně poradí a hlavně nabídnou možnost vyčištění notebooku.

Pokud jde o hliníkový produkt MacBook Pro, tak zde je chlazení řešeno nekompromisní hliníkovou strukturou, která má za následek chladnější používání. Ne vše, co jsem zde teď napsal, je pravdou. Na internetu již kolují informace, které řeší přehřívání právě modelu s označením Pro.

Chlazení a MacBook Pro. Možnost vyčištění notebooku

Chlazení a MacBook Pro. Možnost vyčištění notebooku

Chlazení notebooku není moc důkladně vymyšlené, nasávání chladného vzduchu je řešeno přes klávesnici, která se používá v celku dost často a může tedy do chladicí soustavy zanést drobné částečky. Nový Mac si s teplým vzduchem poradí před skulinu mezi displejem a celým tělem. To je věc, která u notebooků není moc často k vidění.

Máte-li stolní počítač, je pro něj už více možností, jak ho opečovávat. Jestliže si pořídíte nový, nějaký ten pátek rozhodně vydrží bez údržby. Proč počítač čistit? V první řadě se jedná o problém jménem prach. Vše je v PC řešeno vzuchotechnikou /pokud nemáte vodní chlazení/, která na sebe právě tento létající bordel přináší a váže.

V 99 procentech je nejvíce zanesen chladič procesoru

Prach v bedně stále více přibývá a to se rozhodně nebude líbit komponentům, které chtějí být chladné. Nánosy prachu a nejen v chladiči CPU mohou zapříčinit přehřávání a třeba i pád samotného počítače, vyčištěním počítače může všemu zabránit. V 99 procentech je nejvíce zanesen chladič procesoru, má dlouhá žebra a v těch se částečky rozhodně bezproblémově uchytí.

Stolní PC a všechny jeho části mají určitou životnost, pokud ji chcete prodloužit, musíte se o počítač starat. Další věc, která je ověřena tvrdou praxí je hlučnost ventilátorů, které jsou obklopeny prachem. Jestliže máte na čipové sadě chladič s ventilátorem, rozhodně právě ten se ozve jako první. Zde je pak možnost to řešit větším pasivním chladičem nebo celý cooler nechat vyměnit v servisu.

Teplý vzduch jde z počítačové bedny přes síťový zdroj, který je v dnešní době řešený velkým ventilátorem o průměru 12-14 cm. Moderní zdroje jsou také vybaveny funkcí, která je provádí pracovní činností ještě 30 sekund po vypnutí PC. Tato služba je pro samotný zdroj, jde o to, že se tím ještě chladí teplé součástky v samotném síťovém zdroji.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Vlastním notebook řady Mac Book Pro, nebo lépe řečeno pánev na smažení od Applu. 🙂

  2. Tak Apple to asi smete ze stolu, vždy se to tak dělá, že…

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware