HardwareZe světa IT

UP Core je nejmenší čtyřjádrový x86 mikropočítač na světě

UP core logo

Jedna deska, jeden procesor. UP Core, nejmenší čtyřjádrový jednopásmový počítač x86 je na světě. Má za cíl překlenout propast mezi počítači s jednou deskou a počítačovými moduly. Je to polovina velikosti smartphonu a lze jej rozšířit nebo skládat tak, aby rozšířil základnu funkcí. V omezeném rozměru 56,5 x 66 mm se skrývá až 4GB RAM nebo čtyřjádrový procesor od Intelu. Buďte připraveni zažít neomezené možnosti s novým mikropočítačem UP Core.

UP Core

UP Core je nejmenší čtyřjádrový mikropočítač x86 na světě

Co nabídne přesně ve své specifikaci? K dispozici je procesor Intel Atom x5-Z8350 QuadCore 1,44/1,92 GHz, který je dodáván s 2GB nebo 4GB RAM, 32GB/64GB eMMC 5.0, 2x USB 2.0, USB 3.0, HDMI, DSI / eDP, 2 x MIPI-CSI s podporou fotoaparátu 2 MPx a kamery 8MPx, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2. Deska funguje samostatně se sadou monitorů HDMI, klávesnice, myši a napájecího zdroje. Díky tomu jste připraveni surfovat na internetu nebo pracovat na svých úlohách na plné verzi systému Windows 10, Linux a Android – stejně jako na svém osobním počítači. Díky své miniaturní velikosti jej můžete jednoduše dát do kapsy. Dostačující výkon tak máte vždy při sobě.

Na spodní straně UP Core je 100pinový vysokorychlostní rozšiřovací konektor I/O s UART, SPI, 2 x USB HSIC, PCI Express, GPIO, Intel Sensors Hub, SDIO a 5V Power. To umožňuje uživatelům rozšiřovat funkce a snadno vytvářet vlastní rozšiřující desky. Tým UP představil dvě rozšiřující desky – rozšiřující desku A [BRKH01] a rozšiřující desku B [BRKL01].

Rozšiřující deska A nese vysokorychlostní porty, jako jsou PCI-Express, GbLAN a USB3.0, zatímco rozšiřující deska B porty s nízkou rychlostí, jako jsou RS-232/422/484, I2C, I2S a GPIO. Můžete si vybrat jednu ze dvou desek nebo je uložit pod počítač UP Core. Rozšiřující deska s vysokorychlostním portem musí být vždy první pod UP jádrem, pokud hodláte použít až 3 rozšiřující desky. Skvělá zpráva je, že bude společnost zveřejňovat schémata rozšiřujících desek pro veřejnost. Všichni uživatelé tak mohou využívat těchto existujících návrhů, aby si vytvořili vlastní rozšiřující desky.

1 Komentář

  1. Tak za ty prachy to vypadá už zajímavě 🙂 To je už skoro jako Raspberry Pi.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

VÍCE V RUBRICE ► Hardware