Mobilní telefonySoftware

Máme rádi levné smartphony a tablety

Každý smrtelník jistě používá nějaký mobil. V dnešní době se jim říká smartphony, jelikož dovedou opravdu mnoho a někdy jsou chytřejší, než ten, kdo je využívá. Jaký máte mobil? S Androidem? iOS? Nebo Windows Phone či Bada?

Tuto otázku slýchávám často a vůbec se ji nedivím. Jak se mezi obyčejnými lidmi stávají chytré telefony a tablety běžným nástrojem, každý druhý uživatel se proměnil ve znalce a experta hájícího své barvy.

android logo

Sony Ericsson byl pro mě vším, ale zklamal

Těžko budete ve svém okolí ventilovat, že se vám stroj za deset tisíc zasekává a že každá další aktualizace nepomáhá. Mě se to ale bohužel stalo. Jednalo se o smartphone Sony Xperia X2 se systémem Windows 6.5 Professional CZ.

Tento model mě díky své rychlosti a odezvě opravdu zklamal a jsem rád, že Sony odkoupilo 50 % Ericssonu a vydalo se tak na vlastní štaci. To bude mít ale nejspíše za následek to, že se super výkonného smartphonu od společnosti Sony dočkáme až v roce 2013. To ale vůbec nevadí, raději si počkáme na optimalizování softwaru pro čtyři jádra.

Sony Logo

Jedná se o špičkového prodejce mobilních technologií, co že se to stalo?

Dalším nadějným výstřelem do tmy se stala pověstná Finka. Nokia Limia 900 na tom nebyla o moc lépe. Hned po uvedení na trh měla problémy s datovými přenosy.

Jedním z dalších zařízení, které se neodvážím vzít do ruky, jsou stroje od LG. Jejich laxní přístup jen dosvědčuje stálé odkládání uvedení posledního Androidu na jejich stroje.

Pokud si domů nesete výplod rádoby moderní technologie, tak věřte, že už je ve vývoji o několik generací novější přístroj. Česká republika je totiž na tyto výtvory méně připravena a její nadstandardně nafouklé ceny se těžko vstřebávají.

Z novinky se tak za pár měsíců stane výběhový model a vy se začnete poohlížet o vyšší řadě, která nabídne s dobou jdoucí frekvence a také paměť.

Víme jaký mobil doporučit, učte se od profesionálů

Jako velké plus pro uživatele se jeví kvalitně zpracovaný smartphone Galaxy S2. Jeho prvenství je zasloužené. Nás ale v těchto dnech zajímá jeho nástupce. Kdo to je? Pokud sledujete IT dění, určitě víte. Je jím Samsung Galaxy S3.

Ze své zkušenosti musím říci, že LED televize od Samsungu jsou taktéž na velmi vysoké úrovni. Dobrá práce.

Máme rádi Čínu v jakékoliv podobě

Dobrou koupí se stávají tablety z čínské produkce. Měl jsem samozřejmě iPad 2, ale po asi půl ročním používání se mi na něj začalo prášit čím dál více. V těchto dnech se poohlížím po levné variantě a směřuji k výrobci jménem Ainol. Ten sem propašoval pár svých modelů.

Ainol Novo 7 Aurora II

Prvním z nich je méně známý Mars, dále pokračujeme modelem Paladin a Advanced II. Mě ale zajímají zbylé dva modely. Elf a Aurora.

Tyto levné produkty mě díky své specifikaci a softwarové výbavě posledního Ice Cream Sandwiche řádně zaujaly. Také se blízká na ještě lepší časy. V produkci se také nachází jejich povedení bráškové a sestřičky. Novo 7 Aurora II a Elf II.

Fandíte Androidu? Nebo máte rádi iPhone. Či mobilní software od Windows?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony