Ze světa IT

Mezinárodní veletrh elektrotechniky

ČEZ bude mezi vystavovateli 19. ročníku Mezinárodního veletrhu elektrotechniky a elektroniky AMPER 2011, který se koná ve dnech 29.3.1.4.2011 na Výstavišti Brno. Akce se tak po osmnácti letech v Praze přesouvá na Moravu.

Pod hlavičkou Skupiny ČEZ se budou v pavilonu P prezentovat společnosti ČEZ Energo a ČEZ Logistika. Součástí bude i expozice FUTUR/E/MOTION – Energie zítřka.

ČEZ Energo zajišťuje rozvoj a následný provoz malých lokálních výroben elektřiny a tepla. V současnosti provozuje 45 kogeneračních jednotek o celkovém instalovaném výkonu cca 12 MWe. Dlouhodobým cílem je instalovat a následně provozovat kogenerační jednotky o kumulovaném výkonu cca 200 MWe, což představuje 10% tržního potenciálu České republiky. Prezentace společnosti na veletrhu seznámí návštěvníky s výhodami malé kogenerace a přiblíží možnosti rozvoje moderních a ekologicky šetrných zdrojů, určených ke kombinované výrobě elektřiny a tepla. Více o společnosti na www.cezkogenerace.cz

ČEZ Logistika patří mezi největší velkoobchody s elektromontážním materiálem v ČR. Na veletrhu společnostpředstaví nová témata a služby vztahující se k nákupu a prodeji materiálu, včetně výběrových řízení společnosti. Více informací na www.cezlogistika.cz

Součástí prezentace ČEZ bude i expozice FUTUR/E/MOTION – projektu, jehož prostřednictvím se společnost zaměřuje na systematickou podporu vědy, výzkumu a zavádění nových technologií. Cílem iniciativy je v budoucnosti vyrábět, distribuovat a spotřebovávat elektřinu efektivněji a šetrněji k životnímu prostředí. Prezentace na veletrhu se dotkne například jednoho z pilířů iniciativy Futur/e/motion – chytrých sítí (tzv. Smart grids) či elektromobilu, který si návštěvníci budou moci nejen prohlédnout, ale také se v něm projet. Součástí bude představení podpory zavádění malé kogenerace prostřednictvím shora zmiňované společnosti ČEZ Energo, která v daném směru vizi projektu již naplňuje. Více o projektu na www.futuremotion.cz

V roce 2010 se na veletrhu Amper prezentovalo celkem 705 firem z 21 zemí světa. Návštěvnost veletrhu činila 46.200 odborníků a obchodních partnerů. Čistá výstavní plocha zabírala 15.896 m2, zahraničí se prezentovalo 134 zastoupenými firmami.

Své novinky bude ČEZ prezentovat také na veletrhu elektrotechniky, elektroniky a energetiky ELECTRON, který se bude konat ve dnech 12.-15.4.2011 v pražském veletržním areálu PVA Letňany.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Tak na Ampéra bych se rád zajel podívat, už na střední jsem o tomto veletrhu hodně slyšel, bude se rozhodně na co koukat.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT