Mobilní telefony

Pět čínských telefonů, které stojí za to

smartphone logo png
Foto: Smartphone

Doba, kdy se v Číně vyráběly pouze nekvalitní kopie chytrých telefonů známých firem je už naštěstí dávno pryč. Ne, že by se všechny čínské firmy přestaly „inspirovat“ u konkurence, ale spousta už vyrábí vlastní mobilní telefony vynikajících parametrů, které mohou konkurovat nejlepším telefonům od Applu, Samsungu či HTC. Podívejme se na pět výkonných a levných telefonů, které stojí za vyzkoušení, samozřejmě se systémem Android od společnosti Google.

Xiaomi Mi4 – známý Číňan s českým jménem a ROM

Asi nejznámější je čínská firma Xiaomi, která vyrábí stejnojmenné mobilní telefony. Nejvýkonnější model má název Xiaomi Mi4, staví svou konstrukci z předešlých modelů Mi3 či Mi2. Tento smartphone má čtyřjádrový procesor nataktovaný na frekvenci 2,5 GHz, dále disponuje 3GB operační pamětí. Vnitřní paměť telefonu je 16GB. Bohužel není možné si ji rozšířit pomocí paměťové karty, což může být pro některé uživatele velkou nevýhodou. TIP: Můžete si také přečíst zajímavý rozhovor s Honzou Bartlem, který pracuje v PR za českou komunitu čínského Xiaomi.

Velikost displeje je 5“. Rozlišení fotoaparátu na zadní straně nabídne 13 MPx. Samozřejmostí jsou další funkce jako je GPS, WiFi či IRDA. V Česku se cena pohybuje kolem 11 000 Kč. Z Číny se dá mobilní telefon objednat od cirka 330 amerických dolarů. Ale při zasílání do ČR musí telefon projít celním řízením, takže je třeba k ceně připočíst CLO a DPH.

Zopo ZP999 – výkonný DualSIM s 14 megapixelovým fotoaparátem

Dále se v tomto čínském okénku podíváme na mobilní telefon Zopo ZP999, který rovněž disponuje skvělým výkonem za příznivou cenu. Osmijádrový procesor tohoto smartphonu je taktovaný na 2,2 GHz. Operační paměť je výrobcem posazena na hranici 3GB, což je aktuálním stropem v poli chytrých telefonů z Číny. Velká je i vnitřní paměť – 32GB. Rozlišení fotoaparátu na zadní straně je 14 MPx, na přední straně pak najdeme megapixelů 5. Velikost displeje je dokonce 5,5“, přičemž displej umí zobrazit až 16 milionů barev. Další výhodou je možnost využívání dvou SIM karet zároveň.

Hodí se to každému, kdo chce oddělit pracovní hovory od osobních a nechce všude s sebou nosit dva mobilní telefony. Cena tohoto telefonu se pohybuje kolem 10 000 korun. V čínských e-shopech se dá dokonce zakoupit již od 290 amerických dolarů.

THL 5000 – levnější osmijádro s velkou kapacitou baterie

Chytrý telefon THL 5000 pohání osmijádrový procesor na frekvenci dvou GHz. Vyšší by mohla být operační paměť, která má pouze 2GB, není to však rozhodně skličující údaj. Interní paměť pak nabízí 16GB volného místa, které je navíc možné rozšířit přídavnou paměťovou kartou. U všech čínských telefonů, ale i ostatních, musíme počítat s tím, že část úložného prostoru plně pohltí předinstalované aplikace či samotná ROM smartphonu. Rozlišení fotoaparátu na zadní straně jest 13ti megapixelové, na přední straně umí fotoaparát megapixelů 5.

Displej má velikost 5“ a je kryt speciálním sklem, které by mělo být 1000x pevnější než obyčejné sklo. Tento telefon opět podporuje dvě SIM karty zároveň, takže už nikdy nemusíte nosit dva telefony a přemýšlet, který vám aktuálně vyzvání. Aby bylo pro osmijádrový procesor s velkým displejem dostatek energie, smartphone je vybaven akumulátorem o kapacitě 5000 mAh. Vynikající je i cena, v ČR se dá pořídit za cirka 6 500 Kč, v Číně pak za 250 USD.

iOcean G7 – obří displej, nový přírůstek do rodiny Octacore telefonů

Další z námi vybraných telefonů je rovněž poháněn výkonným osmijádrovým procesorem, tentokráte na nižší frekvenci – 1,7 GHz. Operační paměť, která dosahuje 2GB pak sekunduje úložišti o kapacitě 16GB a je opět možné ho rozšířit pomocí paměťové karty. Telefon se sune do role phatabletů, nabídne totiž obří 6,44″ displej, nabídne samozřejmě FHD rozlišení s marketingovým slovíčkem Retina.

Spoustě uživatelů už je spíše tato velikost na obtíž, některých však může samozřejmě plně vyhovovat. Rozlišení fotoaparátu na zadní straně je 13 Mpix, na přední straně 5 Mpix. Smartphone je v ČR k dostání za cenu kolem 8 tisíc Kč, v čínských e-shopech za cca 280 USD.

Výkonný mobilní telefon z Číny bez nabíječky vydrží jeden až dva dny, to samozřejmě záleží na aktivitě provozu uživatele. V těle je pak ukrytý 3500 mAh akumulátor, který je doplněný o ekonomickou funkci šetření akumulátoru. Operační systém je opět OS Android s pořadovým číslem 4.

JiaYu G6 – velký úložný prostor a 3500 mAh akumulátor

Na některých modelech od této firmy je vidět nápadná podobnost s konkurenčními výrobky z Číny, ne však u tohoto modelu. Srdcem posledního telefonu, který si představíme, je osmijádrový mobilní telefon s procesor taktovaný na 1,7 GHz. RAM paměť je výrobcem posazena na hodnotě 2GB. Velikost vnitřní paměti je 32 GB, je však možné ji rozšířit pomocí paměťové karty až o dalších 64 gigabajtů. 5,7″ displej je vybavený odolným sklem Gorilla Glass druhé generace (FHD 1 920 × 1 080 pixelů), fotoaparát nabízí rozlišení 13 MPx. U nás je k dostání za cenu kolem 9 000 korun českých, v Číně se dá pořídit za cca 315 USD.

Jak již víme z předešlých řádků, telefon pohání osmijádrový procesor Mediatek MT6592 taktovaný na 1,7 GHz a sekunduje mu 2GB RAM, o herní výkon se stará grafika Mali-450MP. Plastový produkt nabídne opět ve svém nitru Android, s verzí 4.2 Jelly Bean. Konektivita se pak skládá s technologií 3G, WIFI 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0, EDGE, HSDPA, HSUPA. Telefon má rozměry 156 x 79 x 8,5 mm a řadí se tak do kategorie čínských phabletů. Jedná se o DualSIM verzi.

Doufáme, že se vám pět nejvýkonnějších mobilních telefonů pro konec roku 2014 líbilo a můžeme se těšit na rok 2015, který určitě přinese ještě zajímavější mobilní telefony z Číny. Máte-li další návrhy na výkonné a levné mobily, určitě se o své černé koně podělte do komentářů níže, děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Najít odborníky na tohle téma je u nás dost těžké. Vůbec nikdo se kromě Vás nechce poděšlit o zkušenosti.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony