Mobilní telefonyZe světa IT

Recenze Doogee X5 Max Pro: mezi low-endy král

Když se řekne low-end, představíme si v oblasti chytrých telefonů leccos, ale málokdy po tom budeme toužit. Takové telefony tu ale nejsou proto, abychom po nich toužili. Naplňují potřebu po levném telefonu, u kterého nám nebude tolik vadit, když nám ho na pláži ukradnou, nebo když našemu prvňáčkovi spadne na školním výletě a rozbije se. Doogee X5 Max Pro rozhodně low-end je. S cenou kolem 2 a půl tisíce korun je dostupný prakticky pro každého. Otázka zní, jestli za tyhle peníze dostáváte klasiku, nebo se za ně dá pořídit slušné zařízení.

Recenze Doogee X5 Max Pro

Recenze Doogee X5 Max Pro: mezi low-endy král

Co se kvality samotného těla týče, neurazí, ale ani nepřekvapí. Celoplastové Doogee hezky sedne do ruky. Sundávací zadní kryt už se dnes moc nevidí. Co je ale dnes čím dál běžnější, tedy mimo low-end segment, je senzor otisků prstů. Ten byl pro mě asi největším překvapením na celém zařízení. Překvapila mě nejen jeho přítomnost, ale hlavně jeho rychlost. V klidu se může srovnávat s telefony, za které dáte o 10 tisíc víc. Na přední straně najdeme kromě displeje o velikosti 5 palců i senzorová tlačítka Domů, Zpět a Poslední otevřené aplikace. Nad displejem je přední fotoaparát s rozlišením 8 MPx, od kterého si ale moc neslibujte. Na selfíčka do Instagram Stories stačit bude, ale to jen proto, že po 24 hodinách zmizí. Kvalita zadní kamery je na tom podobně. Přestože má světelnost f/1.8 výsledné fotografie jsou mizerné. Stačí o trochu horší světelné podmínky a fotky jsou hodně zrnité.

5 palcový displej má rozlišení 1280 x 720 px a jedná se o IPS panel. To je pravděpodobně jeho jediná záchrana. Kromě toho, že je dobře čitelný na slunci, je už v dnešní době tahle kvalita opravdu nedostatečná. Pod displejem je srdce zařízení. Čipset je MediaTek MT6737 se čtyřmi jádry Cortex A53. K tomu jsou tu 2 GB operační paměti. To se nezdá jako moc, ale na běžný provoz to stačí. Zahrajete si i jednodušší hry.

Kromě výborného senzoru otisků prstů, je ale největší devizou telefonu jeho baterie. Má kapacitu velice slušné 4000 mAh a díky tomu dostane tohle nepříliš výkonné zařízení s relativně úsporným displejem (přeci jen, 5 palců už je dnes menší hodnota) na dobrou výdrž 2 dnů. To vás udrží například celý víkend ve spojení a telefon tak dobře naplňuje jednu z funkcí, o které jsme mluvili na začátku. Tedy alternativu k vašemu drahému zařízení. Stejně tak poslouží i prvňáčkovi, který by mohl zapomenout pravidelně nabíjet. Kromě toho má X5 funkci OTG, takže z ní nabijete i další zařízení. Bohužel příslušný kabel není součástí balení, takže si ho nezapomeňte dokoupit.

Pokud máte rádi čistý Android, bude systém další z věcí, které vás potěší. Doogee si naštěstí nedalo moc práce s úpravou, takže zde najdeme relativně dobrý a jednoduchý launcher a nepříliš změn, které často bývají akorát na škodu. Kde naopak Doogee ukázalo svoji práci je integrace funkcí do čtečky otisků prstů, ta dokáže stahovat notifikační lištu nebo působit jako spoušť fotoaparátu a několik dalších funkcí.

Celkově dostanete za doslova pár korun překvapivě dobrý telefon. Výborná výdrž baterie, velice rychlá čtečka otisků a překvapivě plynulý chod systému vám nezpůsobí vrásky, pokud si vezmete Doogee X5 Max Pro s sebou na dovolenou jako záložní stroj. 

O Doogee X5 Max Pro jste mohli s námi soutěžit. Tenhle telefon už svého výherce má, ale další mohou následovat, řekněte nám, o co byste si chtěli zahrát?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony