Hardware

Recenze MacBooku Pro 2016 je na spadnutí, lidem se nelíbí

MacBook Pro 2016 dabl
Foto: apple.com, Tag: Apple

Nový ale „ožezaný“ MacBook Pro s Touch Barem je dílo, které určitě stojí za povšimnutí. Nejen díky jeho ceně, ale také díky technologiím, kterými vládne. MacBook Pro 2016 jsme si před nedávnem pěkně shrnuli v jednom z článků zde na Freebitu a dnes se podíváme, co na to samotní uživatelé. Komfort střídá luxus. Nové MacBooky ve své podstatě nenabídnou poslední procesory od Intelu.

To je u stroje za takřka 62 000 korun poměrně velký nedostatek. Tělo, displej i klávesnice je fajn, ale chce to něco více. Podporovat standardní porty a neodřezávat si za sebou skalní fanoušky Applu. Jediným plusem mezi porty je zachování klasického 3 a půl milimetrového jack konektoru, který už u nového iPhonu 7 těžko najdete. Pojďme si tedy poslední názory shrnout. Prvním postřehem je to, že novým Macbookům Pro nesvítí jablíčko. A co dál?

Strana MacBooku Pro 2016 skrývá rychlé porty
Strana MacBooku Pro 2016 skrývá rychlé porty, slot na SD kartu však chybí

Někdo tomu říká bezhlavá inovace, někdo pokrok

Pokrok nastává, pokud se někam posuneme. Ale pokud za sebou něco zavřeme, nejedná se o pokrok, ale o inovaci. Apple je prakticky strojem na inovace. Je tomu tak. Dokazuje to každým svým produktem a recenze od uživatelů jsou jednou indícií za druhou. Jsem vlastníkem modelu MacBook Pro 2015 a mohu se na to podívat zase z jiného úhlu. Touch Bar dává smysl, a je tomu tak.

Je to zajímavá inovace a musíme se na ni dívat tak trochu z nadhledem. Dává smysl ve videích, ale i na klasické obrazovce s obrázky. Pro přetáčení muziky se také skvěle hodí. A podle mě si najde další a další aplikace a služby, kde najde plné využití. Je to něco, co u dalších výrobců tak propracované nenajdete.

Hardware vypadá jako vždy zajímavě, je nutné oželit procesor

13palcový model v základu specifikace nabídne 2,0 GHz dvoujádrový Intel Core i5 (Turbo Boost až 3,1 GHz) se 4 MB sdílené mezipaměti L3. Dále si můžeme připlatit a je zde možnost objednat 2,4GHz dvoujádrový Intel Core i7 (až 3,4 GHz) se 4 MB sdílené mezipaměti L3. 13palcový model s Touch Barem pak dále nabídne 2,9GHz dvoujádrový Intel Core i5 (až 3,3 GHz) se 4 MB sdílené mezipaměti L3.

Na trhu je také 3,1GHz dvoujádrový Intel Core i5 (až 3,5 GHz) se 4 MB mezipaměti L3 nebo 3,3GHz dvoujádrový Intel Core i7 (až 3,6 GHz) se 4 MB sdílené mezipaměti L3. Úložiště povýšilo na 256GB SSD úložiště s možností 512GB nebo 1TB SSD úložiště.

Pohodlí pro zadávání textu a konektivita je u MacBooku velice důležitá

O zadávání textu se postará klasická nízko-zdvihová klávessnice s 78 (US) nebo 79 (ISO) kláves včetně 12 funkčních kláves a 4 kláves se šipkami. Tělo Pročka na vrchní straně poskytně snímač okolního osvětlení, Force Touch trackpad na přesné ovládání kurzoru a rozpoznávání přítlaku. Podporuje přitlačení, zrychlovače, kreslení s přítlakem a Multi-Touch gesta. Bezdtátovou konektivitu obstará klasicky Wi‑Fi – Wi‑Fi 802.11ac kompatibilní se specifikacemi IEEE 802.11a/b/g/n a Bluetooth 4.2.

Současně podporuje plné nativní rozlišení vestavěného displeje v miliónech barev a jeden displej s rozlišením 5120 x 2880, obnovovací frekvencí 60 Hz a více než 1M barev. Pokud chcete napájet monitory dva – s rozlišením 4096 x 2304 pixelů, frekvencí 60 Hz a více než miliardou barev. Digitální výstup videa přes Thunderbolt 3 nebo nativní výstup DisplayPortu přes USB-C. Výstup VGA, HDMI a Thunderbolt 2 prostřednictvím adaptérů (prodávají se zvlášť).

Podělte se dolů do komentářů o to, jak nové Pročko působí. Jedná se o inovace nebo o odříznutí zákazníků? Děkujeme za názory a připomínky. Nezapomeňte si také přečíst další články.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. To je amaterismus nejvyšší kategorie. Autor neznalý věci komentuje, že Apple si dovolil nedat Kaby Lake, tedy poslední generaci od Intelu. Pokud by autor rozumněl, nebo jen uměl číst, jistě by si našel, že Kaby Lake nepoužil Apple z prostého důvodu. Apple používá u modelu s Touch Barem procesory s TDP 28W a Kaby Lake s 15W je méně výkonný, než Sky Lake s 28W (Kaby Lake s 28w Apple dát nemohl, jelikož nebyl). Takže i5 v MacBooku je výkonnější, než i7 15W Kaby Lake v např. Dellu a má mnohem, ale mnohem výkonnější integrovanou grafickou kartu. Autorovi doporučuji více hledat a číst, než vypustí hovadinu, protože pro uživatele je samozřejmě dobře, že Apple použil Sky Lake TDP 28 W procesory s Iris grafikou.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware