Mobilní telefonyZe světa IT

Smartphone: Mobilní stroje v kupě

Nová generace mobilních telefonů se právě drtivě uchytila na trhu, a to je ten správný čas se podívat těmto krásným strojům na zoubek. Tento článek vás provede trhem chytrých smartphonů. Všechny světové značky samozřejmě chtějí být TOP a proto sahají do všech možných koutů a staví nové technologie do řádku, který snad povede k cílenému vítězství. Kdo tedy vede a kdo je o krok pozadu?

Smartphone Samsung Galaxy S2

Můžeme se zde podívat, jak si na trhu stály androidí telefony. První tři příčky obsadil Samsung s řadou Samsung Galaxy. Přesněji, na zlatém stupínku stál model Galaxy S2, který rozhodně Samsungu vyšlapal cestu rájem. Poté následují telefony s označením Nexus, Ace a dualsimy. Nicméně se v těchto dnech můžeme vybavit Samsungem Galaxy S III, chcete-li Galaxy S3 a nebo přicházejícím modelem Samsung Galaxy S IV, chcete-li Galaxy S4. O novinky na MWC 2012 /co přinese za novinky MWC 2013?/opravdu nebyla nouze, to zpečetil Androidí model Galaxy Beam, který přišel s vestavěným projektorem.

Dalším bojovníkem je tchajwanské HTC. Jeho produkty si drží to, co tu společnost razí již pár let. Jedná se o velmi kvalitní zařízení, která svou funkčností opravdu potěší. Vlajkovou lodí se v tomto okamžiku stává HTC One X, které jako první přichází s výkonným čtyřjádrovým procesorem. Dvojkou se stal tvrdohlavý smartphone One S, který není o moc pozadu a přináší plnohodnotné funkce. V těchto dnech se na povrch nicméně dostala informace o tom, že by měl model One X+ na trůnu vystřídat smarthone HTC M7 s zatím nejasnou specifikací.

Třetím kusem jsem zvolil cupertinského velitele a jablečného krále. Je jím samozřejmě společnost Apple. Ta nám nedávno dovolila používat nový iPhone 4S, který nám poskytne extravagantní společnici jménem Siri. Před pár měsíci na světový trh uvedl spoustu nových produktů, mezi nimi se ocitl i nový iPhone 5 s 4 palcovým displejem. Což byl pro uživatele rozhodně neočekávaný šok. Slovo dalo slovo a právě v těchto dnech začínají unikat informace o novém iPhonu 5S, jež by měl propůjčit až 4,8 palcový displej.

Konkurenční boj také zahájí LG. Přinese zajímavý mobil s poměrem stran 4:3, což není obvyklé. Je jím Optimus Vu. Doufejme, že si ho jihokorejci nebudou šetřit jen pro sebe a tento unikát se dostane do rukou evropských uživatelů. Jinak se společnosti moc dobře nevede a na trhu s mobilními telefony se ji nedaří zakořenit. Pokud se však jedná o novinky, LG oficiálně uvedlo svou hlavní novinku, tedy LG Optimus G, již před pár týdny na CESu. I přes tuto skutečnost ale LG plánuje představení LG Optimus G Pro, jehož předností je 5 palcový Full HD displej. Spekulace o připravované novince Nexus 5 nejsou příliš věrohodné, už jen kvůli dostupnosti a době prodeje současného referenčního telefonu Googlu, Nexus 4.

Nokia také nezahálí a přináší mobily se systémem Windows Phone 7.5 Mango. První slečna z MWC 2012 se jmenuje Lumia 900 a bude taktéž bojovat na mobilním trhu. Další novinkou z Barcelony je širokoúhlá Nokia Asha 302. Pokud jde o sociální výbavu, Finové nelení a přináší kruhy v podobě Nokia Pulse. Hitem letošní zimy se však staly nové Lumie, přesněji Nokia Lumia 620, 820 a 920, kterých se prodalo za Q4 roku 2012 „neuvěřitelných“ 6,6 miliónů kusů.

Významný super hrdina je z Japonska a právě se rozešel s Ericssonem. Ano, je jím Sony. To předvedlo opravdu skvosty a proto se na ně jdeme ihned podívat. Na veletrhu MWC jsme se seznámili s Xperií SUP a dnes tu máme další smartphone pasující do střední třídy.

Jmenuje se Xperia neo L a jedná se o produkt pro méně náročné uživatele. Můžeme zde ještě nakousnout Xperii Sola, jedná se o další významný přírůstek s šikmookými kořeny. Nezapomeneme do této rubriky zavést i manažerské telefony Research In Motion. Jedna stylovka na scéně mezi chytrými telefony si taktéž zaslouží ovace. BlackBerry přidává i trošku luxusního designu v rychlosti Porsche, jedná se o model P’9531.

Levných produktů není nikdy dost. ZTE si do Barcelony přivezlo celkem 11 mobilních zařízení, a tak se stalo rekordmanem. Tito Číňané náš trh začínají teprve objevovat, a směle se jim to daří. Jejich produkty se dostávají do nabídky významných e-shopů. Mimo jiné se společnost ZTE dostává do první pětice společností, která svými produkty sytí světový trh.

Nakousneme výtvor ZTE Era, kterému v útrobách tepe Nvidia Tegra 3, ale zatím ještě v nabíce není. Levněji to také umí s modelem Orbit. My se ale v obchodech setkáme zatím s modelem Skate či Blade.

Mile překvapila společnost Huawei. Ta si pro české fainšmejkry nachystala model Huawei Honor postavený na systému Ice Cream Sandwich. Předvedla lásky plné modely, které taktéž budou zakopávat válečnou sekeru. Ještě zde můžeme nadhodit článek, který nakoukl do používanosti mobilních systému ve světovém měřítku.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony